Vše o léčebném prostředku

 

Likviduje kvasinkové a bakteriální infekce pochvy, pozitivně upravuje mikroflóru vaginy i její pH.

Ovocan je výjmečný záběrem svého účinku – pomáhá při většině obtíží (svědění, pálení, zápach, výtok) ať už v akutním či rozvinutém stadiu. Odstraňuje záněty a ničí patogenní mikroorganismy, aktivně podporuje hojení a podílí se na obnovení mikroflóry pochvy i optimalizuje pH. Zabraňuje opakování infekcí pochvy, snižuje výskyt zánětů močového měchýře.

Silné a účinné probiotikum – při antibiotické léčbě, nebo i po ní.

Při antibiotické léčbě Ovocan může urychlovat hojení a snížit množství užitého antibiotika. Díky jeho jedinečným probiotickým účinkům a efektům na sliznicích, při užívání antibiotik nevzniknou gastrointestinální obtíže, průjmy a ani následné vaginální mykózy, které často léčbu antibiotiky provázejí. Ovocan urychlí léčbu a ochrání i sliznice před další možnou kolonizací oslabených tkání jinými patogenními mikroorganismy či kvasinkovou infekcí.

Oproti klasické probiotické léčbě pomocí laktobacilů, kdy současná antibiotická léčba většinu laktobacilů zlikviduje, efekt probiotické léčby Ovocanem, pomocí jedné ze složek aktivních kvasinek Kluyver, i při antibiotické léčbě přetrvává. Aktivní probiotická složka Kluyver, je vůči antibiotikům rezistentní, jejich životnost není ovlivněna. Italský patent probiotické léčby, pomocí aktivních léčebných kvasinek Kluyver, je velmi účinný a vhodný při jakékoli léčbě antibiotiky i po ní.

 

Účinek principu bioativní léčby. Bez chemie.

Ovocan je koktejl sodných solí kyseliny hyaluronové, živých aktivních speciálně vyšlechtěných mléčných kvasinek Kluyver, živých aktivních speciálně vyšlechtěných pivních kvasinek Cerevisiae a kolostra, které tělo nevnímá jako cizorodý prvek. Aktivně tak Ovocan přináší péči s léčivým účinkem, který je vůči tělu vždy šetrnější než antibiotická či antimykotická farmaka.

Vhodný pro těhotné i kojící ženy

Účinek Ovocanu spočívá v pozitivních účincích živých, speciálně vyšlechtěných aktivních kvasinkových kultur – Kluyver a Cerevisiae, směsi sodných solí kyseliny hyaluronové a kolostra na sliznicích. Všechny složky jsou šetrné a na bioaktivní bázi. Je velmi šetrný k organismu i tkáním. Ovocan je vhodný bez rizika používat v době těhotenství i kojení a je zde plně doporučován. Přípravek neobsahuje teratogenní, ani toxické látky. Neovlivňuje kojení, ani kvalitu mléka.

Vaginální čípky + polykací kapsle – komplexní a rychlý hojivý účinek na sliznicích!

Bezkonkurenční vlastnosti dodává přípravku Ovocan jeho dvojí způsob užití – kromě vaginálních čípků se Ovocan užívá také ústně formou kapslí. Ty pak zajišťují unikátní účinek nejen na sliznicích v pochvě ale i ve střevě, což významně snižuje riziko opakování jak zánětů pochvy, tak infekce močových cest. Urychluje hojení akutních zánětů v pochvě, zvyšuje imunitu a upravuje prostředí na sliznicích do fysiologických hodnot.

Nálezy ukazují shodnost většiny kmenů patogenů v pochvě i ve střevě a podporují teorii, že tato infekce pochvy pochází z rekta. Využití přídavné terapie zaměřené na rekonstrukci přirozených mikrobiálních a fyziologických poměrů vaginálního ekosystému podporuje skutečnost, že správné prostředí a pH i přítomnost laktobacilů, může bránit rozvoji patogenní mikroflóry v pochvě. I imunomodulační přístup k léčení chronických a akutních infekcí pochvy má proto v komplexní terapii své místo.

Urychluje hojení po vaginální chirurgii, po porodu, po konizaci děložního čípku i po poranění v pochvě

Ovocan se velmi osvědčil na pooperační, poporodní, po konizaci děložního čípku i na jiná poranění pochvy, nejen díky svému hojivému účinku ale i schopnosti likvidovat patogeny.

Pochva za normální situace není nikdy sterilní. I u zdravé ženy jsou v pochvě různé mikroorganismy a kvasinky, které jsou v rovnováze a vytvářejí zdravé prostředí. Při oslabení organismu, poranění a zhmoždění tkání dojde k pomnožení patogenních mikroorganismů a komplikacím hojení tkání.

Díky účinným složkám na bioaktivní bázi Ovocan likviduje patogenní mikroorganismy a urychluje hojení poškozených tkání. Přídavná léčba Ovocanem je pro oslabené tělo šetrná, ve své síle nahrazuje i účinek lokálních antibiotik.

Ovocan obsahuje ve svém složení dvě biologicky aktivní živé kvasinky. Mléčné kvasinky typu Kluyver produkují enzymy „zabíječe“, které se váží na patogenní mikroorganismy, znemožňují jejich množení a zabíjí je. Rychle štěpí cukr glukosu a mění jej na kyselinu mléčnou, která pozitivně ovlivňuje a okyseluje pH pochvy do fysiologických hodnot. Živé pivní kvasinky Cerevisiae jsou schopny produkovat obrovské množství vitaminu B, který napomáhá hojení sliznic. Kolostrum obsahuje kromě vitaminů a bílkovin látky, které jsou protivirové, látky proti bakteriím i plísním. Rychle obnovuje normální fyziologickou aktivitu poševního prostředí, pozitivně upravuje a udržuje fyziologické pH v pochvě a napomáhá růstu laktobacilům, likviduje infekci a napomáhá hojení.

Vaginální čípky Ovocan obsahují též, jako jednu ze složek, sodné soli kyseliny hyaluronové. Jsou zde obsaženy v pěti molekulárních hmotnostech, díky tomu pronikají molekuly přes celou stěnu sliznic a rychle nastavují hojivé procesy na povrchu i do hloubky. Součástí je též enzym, který zabraňuje, aby se soli kyseliny hyaluronové rozkládaly, takže vydrží v aktivní a účinné formě mnohem déle. Výrobce udává účinek i týden po posledním zavedení. Směs 5 molekulárních hmotností kyseliny hyaluronové účinkuje i v hlubokých vrstvách tkání, má též hojivý, hydratační, analgetický a lubrikační efekt, ale navíc je schopna oddělit hydratační barierou patogeny od zdravých buněk, zapouzdřit je a vyloučit i jejich toxické enzym, které by mohly dále sliznice poškozovat. Tímto zabraňují i dalšímu šíření infekce a poškozování sliznic.

Zvyšuje imunitu a hydratuje sliznice, vhodný i k prevenci

Ovocan vytváří v pochvě blahodárné prostředí několika způsoby –

  • Obsahuje ve svém složení biologicky aktivní, speciálně vyšlechtěné, živé kvasinky. Mléčné kvasinky typu Kluyver, produkují enzymy „zabíječe“, které znemožňují množení bakterií i kvasinek a zabíjí je. Rychle štěpí glukosu a mění jej na kyselinu mléčnou, která pozitivně ovlivňuje prostředí sliznice do fysiologických hodnot. Živé kvasinky Cerevisiae jsou schopny produkovat obrovské množství vitaminu B, který napomáhá hojení. Kolostrum obsahuje kromě vitaminů a bílkovin látky, které jsou protivirové, látky proti bakteriím i plísním. Je to dohromady komplex hojivých složek, který účinně, ale i šetrně hojí a upravují záněty pochvy, zachraňují opakování infekce a přechodu zánětu do chronického stadia.
  • Vaginální čípky Ovocan obsahují též, jako jednu ze složek, sodné soli kyseliny hyaluronové. Jsou zde obsaženy v pěti molekulárních hmotnostech, díky tomu pronikají molekuly přes celou stěnu sliznic a rychle nastavují hojivé procesy na povrchu i do hloubky. Součástí je též enzym, který zabraňuje, aby se soli kyseliny hyaluronové rozkládaly, takže vydrží v aktivní a účinné formě mnohem déle. Výrobce udává účinek týden po posledním zavedení. Směs 5 molekulárních hmotností kyseliny hyaluronové účinkuje i v hlubokých vrstvách tkání, má též hojivý, hydratační, analgetický a lubrikační efekt, ale navíc je schopna oddělit hydratační barierou patogeny od zdravých buněk, zapouzdřit je a vyloučit i jejich toxické enzym, které by mohly dále sliznice poškozovat. Tímto zabraňují i dalšímu šíření infekce a poškozování sliznic.
  • Hydratuje sliznice, podílí se na obnově mikroflóry, upravuje pH, podporuje správnou fysiologickou aktivitu. Přes imunitní systém střeva snižuje imunoglobuliny E a příznivě ovlivňuje celkovou imunitu organismu. Díky bioaktivní, pro tělo šetrné v podstatě svého účinku, lze Ovocan používat i k prevenci a zabránění opakování zánětů. Může přispívat hojení změn na děložním čípku.